Skrajem Pojezierza Iławskiego | 2017

Tekst: Asia
Zdjęcia: Asia, Arti

Odkryć nieodkryte, zdobyć niezdobyte, przebyć nieprzebyte - ta idea przyświeca ekipie Drużyny B. podczas wypraw ☺. Tak to jest... rozpoczynamy wśród słodkich, niewinnych i uwodzących kolorem polnych maków, by u celu przedzierać się przez plantację zmutowanych łopianów.

Skrajem Pojezierza Iławskiego

TRASA

Ale wróćmy na start… Na początek banalna asfaltówka Mikołajki Pomorskie - Gonty. I zwieńczenie etapu popasikiem na starej zastawce na Liwie. Odtąd towarzyszą nam malownicze łany maków. W Sypanicy orzeźwienie Darem Warmii na miejscu i dalej w drogę. Za Sypanicą wbijamy w las, a tam zatrzymuje nas rzadki widok kolejowego transportu towarowego. Na wysokości starego ceglanego wiaduktu kolejowego skręcamy w lewo i docieramy nad Liwę w miejscu, gdzie dawniej istniał Nowy Młyn (pierwotnie działający jako folusz, następnie przekształcony w restaurację i hotel). Stamtąd kierujemy się na Klasztorek. A im bliżej celu, tym mniej sprzyjające okoliczności przyrody ☺. Podczas, gdy przedzieraliśmy się przez łopianowo-pokrzywową dżunglę, komary w najlepsze ucztowały naszym kosztem ☺. Rekompensatą za trudy przeprawy była chwila brodzenia w Jeziorze Klasztornym. We wsi Klasztorek, nad Jeziorem Leśnym, podładowaliśmy jeszcze bateryjki i ruszyliśmy w drogę powrotną.


Inne przygody Drużyny B.

Waplewo Wielkie | 2016

Together again! Wycieczka do Muzeum Tradycji Szlacheckiej w Waplewie Wielkim w wyjątkowym składzie, bo z udziałem weteranów Drużyny B.

Kociewska rundka | 2015

Kociewska rundka czyli zajebiści cykliści - podtytuł tej relacji nieomylnie zdradza jej autora. Zapraszamy do lektury naszych zmagań na kociewskiej ziemi, gdzie startem i metą był Starogard Gdański.

Babi Dół | 2014

Wspólnie z naszym mistrzem pióra Michałem zapraszamy do lektury wycieczkowej relacji pod wszystko mówiącym tytułem: Widziałem kiedyś konia, który spał normalnie... czyli Kaszubski absurd w strugach deszczu.